POMPY HYDRAULICZNE


NASZA OFERTA

  • pompy hydrauliczne zębate
  • pompy hydrauliczne łopatkowe
  • pompy hydrauliczne wielotłoczkowe
  • pompy hydrauliczne śrubowe


NASI DOSTAWCY

Fluiconnecto oferuje pompy hydrauliczne: Bosch Rexroth, Casappa, Eckerle, Kawasaki, Voith, Denison, Caproni, Danfoss, Poclain, Marzocchi, Sunfab, Bucher Hydraulics, Moog, STAR Hydraulics, Hydac and Eaton (Char-Lynn, Eaton Hydraulics, Integrated Hydraulics, Vickers) oraz ich zamienniki.


 REGENERACJA POMP HYDRAULICZNYCH


Regenerujemy wszystkie typy pomp hydraulicznych. Złóż zapytanie do jednego z Oddziałów Fluiconnecto ->Pompa hydrauliczna
jest sercem każdego układu hydraulicznego. Zamienia ona energię mechaniczną (np. moment obrotowy lub prędkość obrotową) w energię hydrostatyczną, generując przepływ o energii wystarczającej, aby przeciwstawić się obciążeniu na wyjściu pompy. Pompa jest generatorem strumienia, a na skutek istniejących oporów w odbiorniku zostaje wytworzone ciśnienie.

Pompy hydrauliczne działają na zasadzie wyporu, co oznacza obecność zamkniętej i uszczelnionej komory lub komór wewnątrz korpusu pompy. Podczas działania, wytwarzana jest próżnia przy wlocie, w efekcie czego płyn hydrauliczny jest zasysany do komory, gdzie wypierany jest (generując ciśnienie) do kanału tłocznego (ciśnieniowego).

Istnieją cztery główne typy konstrukcji pomp hydraulicznych: pompy zębate, pompy łopatkowe , pompy wielotłoczkowe i pompy śrubowe.
W zależności od możliwości zmiany wydajności podczas pracy, możemy dokonać następującego podziału pomp:
1. Pompy o stałej wydajności.
2. Pompy o zmiennej (nastawialnej) wydajności.

Pompy hydrauliczne zębate

 

 

Są to najprostsze i najszerzej używane obecnie pompy. Są łatwe w utrzymaniu i ekonomiczne w zakupie. Moc produkowana jest poprzez zazębianie się obracających kół zębatych, przez które przepływa olej, wypierany w stronę kanału wylotowego pompy. Pompy zębate są dość trwałym rozwiązaniem i bardzo rzadko ulegają nagłemu zepsuciu w stosunku do innych pomp. Schemat ich zużycia polega na stopniowym zużywaniu się zębów, przez co pompa z czasem może tracić na wydajności,lecz rzadko ulega nagłej awarii uniemożliwiającej dalszą jej pracę.

Rodzaje pomp zębatych:

  • Pompy z uzębieniem zewnętrznym
  • Pompy z uzębieniem wewnętrznym

 

Pompy hydrauliczne łopatkowe


Pompy łopatkowe generują dość mało hałasu przy utrzymaniu wysokiej prędkości obrotowej do ok. 3,000 rpm. Pompy te osiągają przeciętnie 180-210 bar. Przeważają modele o stałym wydatku mocy. Mogą być użyte przy medium o małej lepkości i charakteryzują się niezłą trwałością.
Wszystkie zużywające się elementy pompy łopatkowej zamknięte są we wkładzie, który można łatwo wyjąć w celu przeglądu lub wymiany. Szybkość wymiany głównego elementu roboczego pozwala drastycznie ograniczyć przestoje maszyny.

Pompy hydrauliczne wielotłoczkowe


Pompy tłoczkowe używane są w wielu zastosowaniach stacjonarnych, jak i mobilnych: w przemyśle odlewniczym, maszynach przetwórstwa tworzyw sztucznych, maszynach budowlanych. Charakteryzują się bardziej stałym wydatkiem i produkują mniej hałasu, a także oferują większe ciśnienia pracy w odróżnieniu do pomp zębatych. Należą także do bardzo trwałych. Są jednak bardziej skomplikowane w budowie niż pompy zębate, przez co są droższe w zakupie i utrzymaniu. Konstrukcja ta jest także bardziej wrażliwa na zanieczyszczenia oleju.
Dostępne są modele ze zmienną wydajnością, co umożliwia precyzyjne sterowanie pompą, dopasowując ją do wymagań konkretnej maszyny.
Pompy wielotłoczkowe charakteryzują się najwyższą wydajnością i osiągają najwyższe ciśnienia pracy spośród wszystkich pomp hydraulicznych.

Rodzaje pomp tłoczkowych:

  • Pompy promieniowe
  • Pompy osiowe

 

Pompy hydrauliczne śrubowe

Pompy śrubowe są dość trwałe i generują mało hałasu. Wybierane są głównie ze względu na generowanie dużych przepływów przy niskich ciśnieniach (max. 100 bar).


Pompy hydrauliczne można nabyć poprzez jeden z naszych oddziałów: Katowice, Śląsk, Tychy, Gliwice, Sosnowiec, Mysłowice, Częstochowa, Górny Śląsk, Kraków, Wrocław, Dolny Śląsk, Poznań, Tarnowo Podgórne, Lublin, Ożarów, Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Trójmiasto, Łódź.