NARODZINY SIECI FLUICONNECTO

Sieć Fluiconnecto powstała w momencie zakupu przez Manuli Rubber Industries francuskiej firmy Sonatra, lidera na rynku Francuskim. Sonatra to firma z tradycjami która powstała w 1981 roku.

Narodziny sieci Fluiconnecto

EKSPANSJA EUROPEJSKA

Pierwsze rozszerzenie sieci poza granicami Francji miało miejsce w Polsce, gdzie otwarto pierwszy oddział w Mysłowicach.

Ekspansja europejska

PRACA OD PODSTAW

Sieć rozrasta się poprzez otwarcie nowych oddziałów na Litwie, w Czechach, na Węgrzech i w Argentynie! Tym dużym krokiem, przekroczyliśmy granice Europy wkraczając do Ameryki Południowej. W tym samym czasie cała sieć została zintegrowana pod marką Fluiconnecto. 

Praca od podstaw

FLUICONNECTO - NOWA MARKA NA RYNKU HYDRAULIKI

Od tej pory wszystkie nasze oddziały działają pod wspólną marką, od teraz kojarzoną z wysoką jakością i przewodami hydraulicznymi Manuli.

Fluiconnecto - nowa marka na rynku hydrauliki

ROZWIJAMY SIĘ NA RYNKACH BENELUKSU

Fluiconnecto nabywa holenderską grupę HEBU, która została założona w 1940 roku.

Rozwijamy się na rynkach Beneluksu

WITAMY W AFRYCE!

Nabywając Powerforce Hydraulics Witbank (Pty) w RPA stworzyliśmy zaczątek dużej sieci serwisowej Fluiconnecto która działa teraz na kontynencie afrykańskim.

Witamy w Afryce!

FLUICONNECTO W SINGAPURZE

Fluiconnecto Singapur narodził się wraz z nabyciem firmy SIN AA HYDRAULIC.

Fluiconnecto w Singapurze

AUSTRALIA JEST NA NASZEJ MAPIE ZASIĘGU

Chcąc być jeszcze bliżej Klientów, otwieramy oddział w Melbourne, mający się stać początkiem naszej obecności w Oceanii.

Australia jest na naszej mapie zasięgu

FLUICONNECTO SINGAPUR ODZNACZONY CERTYFIKATEM 'TOP PERFORMING COMPANY'

W 2010 Fluiconnecto Singapur została uznana za jedną z najlepszych działających firm spośród 40.000 skontrolowanych w Singapurze przedsiębiorstw.

Fluiconnecto Singapur odznaczony certyfikatem 'Top performing company'

ROSNĄCA SIEĆ W REPUBLICE POŁUDNIOWEJ AFRYKI

Rośniemy w RPA wraz z nabyciem firmy Hydra-Quip w Pretorii.

Rosnąca sieć w Republice Południowej Afryki

FLUICONNECTO USTANAWIA PRZYCZÓŁEK W EMIRATACH

Przejęcie naszego długoletniego partnera w regionie, firmę FLUID TECH General Trading LLC z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich umożliwia nam rozwój w krajach zatoki.

Fluiconnecto ustanawia przyczółek w Emiratach

BOTSWANA NA MAPIE ZASIĘGU

Ogłaszamy przejęcie firmy Fluid Systems działającej w Gaborone i Francistown w Botswanie. Jest to kontynuacja naszej działalności w Afryce, która koncentruje się na górnictwie odkrywkowym.

Botswana na mapie zasięgu

URUCHAMIAMY ODDZIAŁY SKUPIONE NA OBSŁUDZE KLIENTÓW GÓRNICZYCH W AFRYCE

 Fluiconnecto przyjmuje do swojej sieci firmę HYSPEC, lidera usług dla górnictwa na kontynencie Afrykańskim. Hyspec prowadzi działalność w Ghanie, Gwinei, Mali, Sierra Leone, Burkinie Faso, Tanzanii i Zambii.

Uruchamiamy oddziały skupione na obsłudze Klientów górniczych w Afryce

PERU

Fluiconnecto wkracza to Peru, nabywając swojego długoletniego partnera:  TALLERES Hidraulicos SAC, działającego od 1995 roku. Talleres Hidraulicos SAC koncentruje się na dostarczaniu części zamiennych, urządzeń hydraulicznych jak i usług do górnictwa i przemysłu na terenie całego Peru.

Peru

WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ

Fluiconnecto kontynuuje ekspansję w Afryce poprzez otwarcie oddziałów na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Wybrzeże Kości Słoniowej

DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGA

DRK to nowy kraj na Afrykańskiej mapie Fluiconnecto.

Demokratyczna Republika Konga

OMAN

Powstaje nowy oddział w Muscat, Oman.

Oman

FINLANDIA, KRAINA LASÓW I JEZIOR

Fluiconnecto ogłasza przejęcie Hytar OY, lidera na rynku hydrauliki w Finlandii i Estonii. Dzięki temu, nasza sieć wzbogaca się o 12 oddziałów i cenną wiedzę z dziedziny hydrauliki wodnej wysokociśnieniowej.

Finlandia, kraina lasów i jezior

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

Fluiconnecto rozpoczęła działalność w Abu Dhabi. Od tego momentu, jesteśmy w stanie udzielić lepszego wsparcia dla klientów w tym regionie.

Zjednoczone Emiraty Arabskie

KOLUMBIA

Fuiconnecto ogłasza joint venture z Man-Par Group, firmą z ponad 25-letnim doświadczeniem w Kolumbii. Man Par jest uznanym liderem hydrauliki siłowej na rynku górnictwa, wydobycia ropy i gazu, budownictwa, rolnictwa, transportu i przemysłu. W Kolumbii Man Par prowadzi sieć 2 oddziałów i 8 warsztatów w koncepcie kontenerowym.

man par fluiconnecto

OPENING OF FLUICONNECTO QATAR

Since early 2017, Fluiconnecto Qatar is fully operational from a Hydroshop located in Doha. The Hydroshop is supported by a fleet of Service on Site (SOS) Vans capable of carrying out hydraulic hose replacement at customer’s premises.

OPENING OF FLUICONNECTO QATAR

OPERATIONS IN MOZAMBIQUE WITH THE ACQUISITION OF PSI HYDRAULICS

Fluiconnecto acquired PSI Hydraulics, a company with operations in Mozambique focused on providing hydraulics service to the mining and exploration industry.

FLUICONNECTO KEEPS IT RUNNING, NOW ALSO IN SENEGAL

Operations in Senegal started with the installation of an On-site Workshop in the area of Kédougou, customized to support a gold mining project.

Fluiconnecto Keeps It Running, Now Also In Senegal

MANULI FLUICONNECTO HOLDINGS BECOMES THE MAIN SHAREHOLDER OF FLUICONNECTO SERVICIOS HIDRAULICOS (FLUICONNECTO COLOMBIA)

Since September 2015 Fluiconnecto has been operating in the Colombian region when the initial joint venture with the Man-Par Group of companies took place. From 2017, with the acquisition of majority shareholding, Fluiconnecto became the main shareholder of Fluiconnecto Colombia.

FLC Colombia fully owned

FLUICONNECTO WELCOMES A NEW BUSINESS UNIT: FLUICONNECTO OEM DIVISION

With the purpose to better meet our customers’ needs in the OEM business, Manuli Rubber Industries Group took the strategic decision to transfer the management of the OEM Business Unit, from the Manuli Hydraulics Division to the Fluiconnecto Division.

ROŚNIEMY NA CAŁYM ŚWIECIE

Sieć Fluiconnecto działa już na 5 kontynentach z 140-stoma oddziałami, 110 warsztatami On-site i 35 Wozami Serwisowymi.