NOWA LINIA MASZYN DO ZAKUWANIA PRZEWODÓW HYDRAULICZNYCH - EVO

crimping machines Manuli EVO

Z przyjemnością ogłaszamy wprowadzenie nowej linii maszyn do zakuwania przewodów hydraulicznych EVO pod marką Manuli Hydraulics.

  • MB 137 EVO
  • MB 240 EVO
  • MB 350 EVO
  • GOLDENCRIMP 420


Seria maszyny do zakuwania węży opiera się na zupełnie nowej, metalowej obudowie. Jest ona wytrzymalsza i lepiej sprawdzi się w trudnych warsztatowych warunkach pracy. Metalowa obudowa ma konstrukcję modułową i jest bazą dla wszystkich maszyn z serii MB, gdzie poszczególne modele wyposażane są w różne głowice i silniki mające zapewnić odpowiednią moc zacisku.

Wraz z nową obudową, nowe maszyny można wyposażyć w jeden z 3 typów sterowania:

Panel SC - z 2 licznikami i 3 sygnalizacyjnymi lampkami LED. Umożliwia on ustawienie pół-automatycznego otwarcia szczęk pomocnego w produkcji seryjnej.
Panel SCE - posiada on wszystkie funkcjonalności panelu SC oraz elektroniczny mikrometr pozwalający na zapisanie 25 wymiarów zakucia.
Panel SCS - jest to panel dotykowy z zaawansowanymi funkcjami elektronicznego doboru komponentów do zakucia przewodu z wbudowanego katalogu produktów Manuli wraz z ich parametrami zakucia. Jest to najbardziej zaawansowamy panel dostępny z urządzeniach z serii MB wspomagający proces zakucia na komponentach Manuli.

Modułowa budowa umożliwia także dobór mocniejszego silnika jeżeli wymagana jest większa szybkość zacisku szczęk co nie było możliwe do tej pory w maszynach MB 137 lub MB240.


Maszyny z serii EVO są następcami modeli z serii MB i będą zastępować dotychczasowo dostępne maszyny MB137, MB 240 oraz MB350.

Zobacz wideo z prezentacją maszyn EVO lub pobierz broszurę tutaj.